Україна приєднається до єдиної системи обліку заповітів та спадкових договорів, що діє в державах – учасницях Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів.
Відповідну урядову постанову було ухвалено 11 травня на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє прес-служба міністерства юстиції України.
Постанова була розроблена у зв‘язку з ратифікацією Україною указаної Конвенції. Вона передбачає запровадження в країні державної реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі.
Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, Спадковий реєстр являтиме собою електронну базу даних, яка міститиме відомості про заповіти, спадкові договори, а також спадкові справи та видані свідоцтва про право на спадщину.
«Система реєстрації дозволятиме зменшити ризик, що заповіт залишиться невідомим або буде знайдений із запізненням, а також з метою виявлення заповіту після смерті заповідача. Крім того, зазначена система реєстрації заповітів сприятиме швидшому пошуку заповітів, посвідчених в інших країнах – учасницях Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів», – йдеться у повідомленні.
Утримувачем Спадкового реєстру визначено міністерство юстиції.
У прес-службі нагадують, що Конвенцію про запровадження системи реєстрації заповітів було ратифіковано Україною 10 липня минулого року.
Міжнародна угода передбачає створення державами – учасницями системи реєстрації заповітів для сприяння після смерті заповідача виявленню існування заповіту.
На сьогодні Конвенція підписана державами – членами Ради Європи: Бельгією, Естонією, Іспанією, Італією, Кіпром, Литвою, Люксембургом, Нідерландами, Португалією, Туреччиною і Францією.